Veiksmas

Big Tent Miško stovykla - Liepos 23-29d.
2017-06-05

Kviečiame 10-15 metų vaikus savaitei persikelti iš civilizacijos į didelę palapinę mūsų senovinėje sodyboje girios viduryje, legendomis apipintame Inkūnų kaime.


Atsijungsime nuo elektroninių prietaisų ir nersime į laukinę gamtą. Nusiteikite išsipurvinti ir tapti miško dalimi. Mokysimės pažinti girią ir išgyventi joje, gaminsime maistą ant laužo, pažindinsimės su laukiniais augalais ir statysime miško būstą. Big Tent miško stovykla vyks anglų kalba, taip mokysimės bendrauti šia kalba per kasdieninius patyrimus ir pokalbius, o stovyklos pagrindinė tema --artimesnė pažintis su savimi ir laukine aplinka.

--Jūsų laukia--
• Gyvenimas ir nuotykiai gamtoje, atsijungus nuo elektroninių prietaisų
• Dienos žygiai/ naktinis žygis/ miško būsto statybos
• Kasdienės maudynės upėje
• Miško žaidimai ir iššūkiai/ pažintis su laukiniais augalais ir miško gyvenimu
• Kaukių gaminimas/ molio dirbiniai
• Kasdieniniai apmąstymai ir stovyklos dienoraštis
• Du filmų vakarai pirkioje
• Pirties vakarai
• Picos ir duonos kepimas duonkepyje/ maisto ruošimas ant laužo
• Vakarai su muzika ir pasakojimais prie ugnies

--Dienos ritmas--
7:00-8.00 Dienos pradžia (pasveikinimas): dienoraštis, mankštelė ir ryto maudynės
8.30-10.00 Pusryčių ratas
10.00-13.00 Nuotykiai miške: žygiai, iššūkiai, žaidimai.
13.00-14.00 Pietūs
14.00-15.00 Poilsis ir laisvas laikas
15.00- 17.00 Kūryba: dirbtuvės, kaukės, muzika ir kt.
17.00-18.00 Laisvas laikas
18.00-19.00 Vakaro maudynės
19.00-20.00 Vakarienė
20.00-22.00 Vakarojimas: laužas, pirtis, filmų ir pasakojimų vakarai.
22.00-22.30 Pasiruošimas labanakčiui.

--Stovyklos vieta--
Mūsų stovykla vyks istorinėje sodyboje, girios glūdumoje pasislėpusiame Inkūnų kaime. Šiame, 20 kilometrų nuo Anykščių centro nutolusiame, legendomis apipintame kaime esame vieninteliai nuolatiniai gyventojai, tačiau ši stebuklinga vieta pritraukia lankytojus iš Lietuvos ir užsienio, kurie atvyksta į Inkūnus pasimėgauti ramybe, pasivaikščioti po medinės miško bažnytėlės kiemą, pasisemti tyro šaltinio vandens, pasisupti ant beždžionių tilto, pasimaudyti Šventosios upėje, pagrybauti ar pauogauti.
Ši sodyba yra stovyklos vadovų, Joelo ir Simonos namai, kuriuose jie gyvena su sūnumi Oskaru ir šunimi Spaliu. Sodyboje rasite visus pagrindinius istorinių aukštaitiškų sodybų pastatus: pirkią, klojimą, tvartą, svirną, ir pirtį. Yra du kompostiniai tualetai, lauko praustuvai ir kaimiška dūminė pirtis apsiprausimui. Stovyklos ašis bus didelė tiek Europos klajoklių, tiek Amerikos indėnų pamėgta palapinė-tipis, kurioje stovyklautojai valgys, kalbėsis, užsiims kūryba, ilsėsis ir miegos.
Nors mūsų bazė bus sodyboje, daug laiko praleisime miške, prie upės ir žvalgydami kitas įdomias apylinkės vietas.

--Maistas--
Didelė dalis mūsų maisto atkeliaus iš sodybos daržo, miško ir aplinkinių kaimų. Visi patiekalai bus vegetariški ir dauguma jų bus ruošiami ant atviros ugnies. Vaikai dalyvaus ruošiant maistą, rinkdami ir ruošdami ingredientus, kurdami ugnį ir tvarkydamiesi po valgio. Taip pat kursime duonkepę krosnį pirkioje ir kepsime picas bei duoną.

-- Ką pasiimti --
• Stovyklautojai turi atsivežti pakankamą kiekį tinkamų drabužių šiltam ir šaltesniam orui visam stovyklos laikui, įskaitant:
- Ilgas kelnes
- Marškinius (marškinėlius) ilgomis rankovėmis
- Megztinį
- Lietaus drabužius (lietpaltį, pončą ar pan.)
- Kepurę nuo saulės (ir kremą nuo saulės, jei naudoja)
- Uždarus batus
• Nakčiai/miegojimui stovyklautojams reikės:
- Pižamos ar kitokių patogių drabužių miegojimui
- Miegmaišio
- Pagalvės (neprivaloma)
- Žibintuvėlio (prožektoriaus)
• Maistui ir higienai stovyklautojams reikės:
- Puodelio
- Dubens
- Šaukšto (ir šakutės, bet ji neprivaloma)
- Butelio vandeniui (gertuvės)
- Rankšluosčio
- Dantų šepetėlio

--- Būtini dalykai, kuriuos mes suteiksime --
Natūralų purškiklį nuo uodų, muilą, dantų pastą ir šampūną. Stovyklautojai gali atsivežti savo higienos ir apsaugos nuo vabzdžių priemones, jei to pageidauja.

-- Ko nesivežti --
Nerekomenduojame saldainių, traškučių ir kitokio šlamštmaisčio.
Elektroninių prietaisų. Stovyklautojai galės susisiekti su tėvais per vadovus.

*Kiekvienas gali atsivežti savo mėgiamus muzikos instrumentus, dailės reikmenis, kostiumus ar kitus mėgiamus daiktus.

-- Dalyviai --
Mūsų stovykla bus maža ir intymi, apie 15-20 vaikų, 10-15 metų amžiaus.

-- Kas mes? ---
Joel (lietuviškai tariama: Džoelis), Simona ir jų sūnus Oskaras jau virš dešimties metų domisi ir dalyvauja alternatyviuose ugdymo projektuose. Penkerius metus jie buvo aktyvūs Žaliosios mokyklos Balyje (“Green School” Bali, Indonezijoje) bendruomenės kūrėjai ir nariai. Joel buvo vienas iš pirmųjų tos mokyklos mokytojų, o Oskaras ten padėjo savo mokslus. Joel ir Simona dalyvavo kuriant Žaliosios mokyklos “žaliųjų studijų” programą, o Joel su maža komanda sukūrė inovatyvią Žaliosios mokyklos vyresniųjų klasių mokymo programą. Joel per savo ilgą mokytojo karjerą yra dirbęs su įvairaus amžiaus vaikais. Simona dar gyvendama Balyje pradėjo rašyti straipsnius apie alternatyvų ugdymą ir tvarų gyvenimą lietuviškam žurnalui Green’as. Grįžę į Lietuvą 2015 metais jie nusipirko sodybą Inkūnuose, kad galėtų išbandyti tvaraus gyvenimo galimybes Lietuvoje. Jie ir toliau keliauja ir moko tarptautinėse mokyklose, paskutinį kartą viešėjo ir dirbo eko-mokykloje Meksikoje. Šiuo metu jie gyvena Inkūnuose ir rašo knygą jaunimui.
&
Monika - kitaip ją galima vadinti Tipi Mama. Monika jau antri metai organizuoja renginius ir stovyklas gamtoje kartu su Pabusk Tipi komanda. Ji mėgsta prižiūrėti ugnelę ir gaminti maistą lauko virtuvėje. Šioje stovykloje ji pasirūpins, jog kiekvienas būtų skaniai pavalgęs ir išmokys kepti lietuvišką bei indišką duonelę ir ne tik.
Reikėtų taip pat paminėti, jog Monika turi sukaupus daug įdomios išgyvenimo gamtoje patirties, kuria mielai pasidalins su visais.

-- Registracija --
Specialus pasiūlymas tik šiais metais, stovyklos kaina 210Eur. Registruojantis į stovyklą mokamas 50€ registracijos mokestis (nutarus stovykloje nedalyvauti negrąžinamas).
Norėdami užsiregistruoti, užpildykite šią formą:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDz9lgUaqYkcrtSxddZHjaveaQ6HSMwhPBoBs4t8M04L7R_A/viewform?usp=sf_link

Jei turite klausimų, skambinkite Monikai +37060101906

 

Renginys Facebook'e >>